JM Studio Architektoniczne

JM Studio Architektoniczne - Magdalena Ignaczak, Jacek Kunca

O nasJM Studio architektoniczne

Nasza pracownia autorska działa od 1992 roku. Projektujemy głównie domy, wnętrza i ogrody, ale także obiekty o innym charakterze. Każdy projekt to dla nas wyzwanie. Każdy traktujemy indywidualnie. Staramy się, aby wszystkie były nietypowe i ciekawe.

MAGDALENA IGNACZAK JACEK KUNCAMagdalena Ignaczak, Jacek Kunca

Uważamy, że architektoniczna koncepcja domu czy wnętrza to dopiero początek drogi. Równie ważne jest staranne wykonanie, dlatego swoje projekty także realizujemy i nadzorujemy dbając przy tym o najdrobniejszy detal.

Nasze projekty architektoniczne

Tworzone przez nas koncepcje są kompleksowe. Dom, wnętrze i ogród to dla nas spójna całość. Projektujemy je jednocześnie. Architektura budynku wpływa na kształt wnętrza, i odwrotnie. A zagospodarowanie ogrodu musi harmonijnie z nimi współgrać. Elementy małej architektury: pergole, grille ogrodowe, zadaszone tarasy stanowią integralną część projektu domu.

Projekty architektoniczne budynków

Wszystkie budynki naszego autorstwa wpisują się w architektoniczny kontekst i otaczające je naturę. Etap ich powstawania to dla nas twórczy dialog z inwestorem, którego oczekiwania i sugestie są ważnymi wskazówkami. W trakcie pracy nad projektem poznajemy styl życia przyszłych użytkowników domu, ich upodobania i preferencje estetyczne. Wsłuchujemy się w potrzeby inwestorów i razem z nimi poszukujemy nowych interesujących rozwiązań. Nie forsujemy swoich gustów, lecz staramy się osiągnąć twórczy kompromis, oczywiście przy zachowaniu własnego, niepowtarzalnego stylu.

Projekty wnętrz

Projektując wnętrza, staramy się nie tylko o to, aby były funkcjonalne i odpowiadały oczekiwaniom przyszłych mieszkańców, ale także, by miały niepowtarzalny klimat. Budujemy go przy użyciu prostych i zarazem eleganckich środków. Cenimy i chętnie stosujemy naturalne, szlachetne materiały wykończeniowe: drewno, kamień, metal, szkło. Atmosferę wnętrza kreujemy poprzez odpowiedni dobór kolorystyki, mebli, sprzętów, oświetlenia i aranżację zieleni. Nie boimy się kontrastów i śmiałych zestawień różnych materiałów. Stare elementy harmonijnie łączymy z nowoczesnymi rozwiązaniami. Staramy się, aby nasze projekty były klarowne, wyważone nieprzeładowane. Czasem mniej, znaczy więcej.

Wykończenia wnętrz

Dzięki współpracy z renomowanymi producentami zapewniamy kompletne wykończenie i wyposażenie pomieszczeń. Jesteśmy dystrybutorem sprzętów i materiałów firm, których produkty stylistycznie pasują do naszych projektów. Inwestor może u nas nie wychodząc z pracowni zadzwonić i kupić niemal kompletne wyposażenie domu.

Publikacje