JM Studio Architektoniczne

Wnętrze INTOP OFFICE

Wnętrze INTOP OFFICE

Powierzchnia ok. 1000 m2

Spersonalizowana siedziba firmy Intop Warszawa zajmującej się budownictwem inżynieryjnym będąca jej wizytówką.
Projekt architektoniczny powstał równocześnie z projektem wnętrz i razem tworzą nierozerwalną całość
Wnętrze budynku jest uzupełnieniem i kontynuacją architektury.
Każde piętro ma swoją inną funkcję i zaprojektowane jest inaczej. Pomieszczenia są wysokie Piwnica to pomieszczenia techniczne i archiwa.
Parter to reprezentacja. Duża recepcja oraz dwie sale konferencyjne z zapleczem (szatnia + mini kuchnia) do których przechodzi się wzdłuż szklanej ściany wielofunkcyjnej otwartej przestrzeni biurowej. 1 piętro to dział przygotowania kontraktów , księgowość oraz kantyna
2 piętro to gabinety prezesa i głównych dyrektorów.
Elementami spinającymi wnętrza są żebrowane betonowe sufity, betonowe podłogi i ściany oraz szklane ściany i drzwi.
Dzięki dużym przeszkleniom zewnętrznym i wewnętrznym całe wnętrze jest zalane światłem dziennym . Oświetlenie sztuczne potrzebne jest jedynie po zmierzchu, czyli poza godzinami pracy biura. Przenikająca się przestrzeń powoduje powstanie łączności i więzi pomiędzy wszystkimi pracownikami przy jednoczesnym zachowaniu spokoju potrzebnego do pracy. Wszystkie instalacje zostały precyzyjnie ukryte. Dzięki temu można było wyeksponować całą betonową konstrukcję wewnątrz budynku.Stonowana kolorystyka  urozmaicona jest akcentami w postaci wielkoformatowych  zdjęć, które są integralną częścią wnętrza Biurowiec jest w pełni inteligentny, łatwy w zarządzaniu (nawet na odległość).
Niemal wszystkie meble i detale (nawet winda) zaprojektowane zostały indywidualnie i są integralną częścią wnętrza.
.